SON DAKİKA

Çevre Haberleri

Üniversiteliler Çevre Bilinci İçin Çöp Kutularının Üzerine Yazılar Yazdı

Bu haber 28 Ocak 2017 - 9:40 'de eklendi ve 610 views kez görüntülendi.
Üniversiteliler Çevre Bilinci İçin Çöp Kutularının Üzerine Yazılar Yazdı

Ömer Halisdemir üniversitesi öğrencileri, vatandaşlara çevre bilinci kazandırmak için, çöp kutularına “Ben burada dururken yere çöp atmak niye” yazısı yazdı.

Üniversiteliler Çevre Bilinci İçin Çöp Kutularının Üzerine Yazılar Yazdı
Ömer Halisdemir üniversitesi öğrencileri farkındalık oluşturmak için çöp kutusunun üzerine ilginç yazı yazdılar. Çöp kutularına yazılan yazılar öğrencilerin ilgisini çekerek farkındalık yarattı.

“BEN BURADA DURURKEN ÇÖP ATMAK NİYE?”

Kampüs içerisindeki çöp kutularına “Ben burada dururken yere çöp atmak niye” yazısı yazarak çevre kirliliğinin önlemek için farkındalık yaratmak isteyen öğrenciler yazdıkları yazıyla çevre kirliliğine karşı olduklarını yazdıkları yazı ile dile getirdiler.

“EĞİTİMLİ İNSANLAR OLMASINA RAĞMEN ETRAFA ÇÖP ATIYORLAR”

Çevreci genç arkadaşların bu yazısını okuyarak güzel bir uygulama olduğunu söyleyen İletişim fakültesi öğrencisi Damla Gürsoy,; ” Arkadaşlarımızın yaptığı bu uygulama çok güzel bir şey. Etrafımız da sürekli çöp atan insanlar var. Kampüs alanı içerisindeyiz fakat eğitimli insanların olmasına rağmen hala çöpleri yerlere atıyorlar. Öğrenci arkadaşlarımız daha dikkatli olurlarsa ve çevreye duyarlı olurlarsa çevremiz çok daha güzel olur. Zaten ölen bir dünyada yaşıyoruz buy generic lasix. Arkadaşlarımızın bu yazısı daha dikkat çekici olmuş. Farkındalık oluşturması beni mutlu etti. Çevreye duyarlı nesiller olmamız gerekiyor ve duyarlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Bu yazıyıda yazarak çok güzel bir farkındalığa imza atmışlar.” dedi.

haberler.com

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA