SON DAKİKA

Çevre Haberleri

Mevlütlü İlkokulu Okul Gezilerine Devam Ediyor

Bu haber 19 Mart 2017 - 21:20 'de eklendi ve 820 views kez görüntülendi.
Mevlütlü İlkokulu Okul Gezilerine Devam Ediyor

Mevlütlü İlkokulu okul gezilerine kaldıkları yerden devam ediyor. Geçen sene Ankara Anıtkabir gezisi yapan 2. ve  4. sınıf öğrencileri bu sene ilk gezilerini çocuk tiyatrosu, hayvan barınağı, eski meteoroloji istasyonu ve Kurşunlu Kaplıcaları’na yaptılar.

  Öğrenciler ilk olarak Karşı Sanat Akademi’nin doğa ve çevre sevgisi, doğayı koruma konulu “Ağaçların Dansı” adlı çocuk oyunun izlediler. Oyun sonunda dağıtılan çam fidanlarından aldılar.
   Öğrenciler daha sonra Salihli Hayvan Barınağı’na gittiler. Burada hayvanları sevdiler. Onlara mama verdiler. Hayvanların bakımı ve korunması hakkında bilgi aldılar. Ayrıca görevli veteriner hekime mesleği hakkında sorular sorma şansı buldular.
   Barınaktan sonra eski meteoroloji binasını gezerek hava durumunu ölçmede kullanılan araçları yakından inceleme fırsatı buldular.
   Eski Meteoroloji istasyonu  binası ve burada bulunan Salihli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği’nden çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
   Öğle yemeği için Kurşunlu Kaplıcaları’na geçen öğrenciler burada öğle yemeklerini yediler. Güzel havanın tadını kaplıca ve çevresinde gezerek değerlendiren öğrencilerin oldukça mutlu oldukları gözlendi.
   Okulda öğrencilere öğretim verdiklerini belirten 4/A sınıfı öğretmeni Volkan KAZ, “Okul öğretimle beraber diğer bir işlevi de eğitimdir. En güzel eğitim öğrencilere sunulan farklı eğitim ortamlarıdır. Sadece sınıf ortamında eğitim verilmemelidir. Farklı ortam ve durumlarda verilen eğitim daha kalıcıdır. Kalıcı eğitimin en güzel yolu da geziler ve okul dışı yapılan farklı etkinliklerdir. Bir öğrenciye hayvan sevgisini hayvanları sevdirerek anlatabilirsiniz. Bir öğrenciyi tiyatro ve sinemaya götürmeden tiyatro ve sinemanın ne olduğunu anlatamazsınız. Çocukların doğada zaman geçirmesini sağlarsanız hepsi birer doğa sever olur” dedi.
 2/A sınıf öğretmeni Savaş Demir ise ; öğrencilerin bir geziyi ömrü boyunca unutmadıklarını, hele dezavantajlı bölgedeki öğrencilerin gezileri çok sevdiğini, bu yüzden de dönem sonunda Çanakkale’ye gezi düzenlemeyi düşündüklerini belirtti. belirtti.
Mevlütlü İlkokulu Manisa
Author: VOLKAN-KAZAperture: 5.6Camera: Canon EOS 600DIso: 800Copyright: VOLKAN-KAZ
« 1 arasında 2 »

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA