SON DAKİKA

Çevre Haberleri

Fahri Kirt Ortaokulu Geri Dönüşüme Basket Atarak Destek Veriyor

Bu haber 05 Nisan 2018 - 20:54 'de eklendi ve 1.628 views kez görüntülendi.
Fahri Kirt Ortaokulu Geri Dönüşüme Basket Atarak Destek Veriyor

Okul bahçesine yaptırılan basketbol potası şeklindeki pet şişe toplama sepetleriyle, geri dönüşüm bilincinin eğlendirerek yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Fahri Kirt Ortaokulu “Çevreci ve Temiz Okul” sloganıyla çocuklarda çevre temizliği bilincini geliştirmek ve geri dönüşümde farkındalık oluşturmak amacıyla basketbol potası şeklinde geridönüşüm kutuları hazırladı.

Okul yönetimi; “Özellikle çevrenin kirlenmemesi yönünde çocukların dikkatini çekerek, geri dönüşüm bilincini aşılamak amacıyla hayata geçirdikleri bir geri dönüşüm projesi olduğunu, İşte bu proje bu anlamda bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapılmıştır.” dedi. Veli- Okul işbirliği ile yine farklı bir projeye imza atan Fahri Kirt Ortaokulu çalışmaları ile velilerinin ve çevrenin takdirini kazanmaya devam ediyor. Örnek okul, lider okul hedefleri ile bundan sonraki projeler için “Bizi izlemeye, takip etmeye devam ediniz” diyen başarılı ve çevreci okulumuzu, ÇevreciHaber olarak bizde kutluyoruz.

Geri dönüşüm projesiyle hem çevremizi hem de doğal kaynaklarımızı korumuş oluyoruz

Dünya nüfusunun artması nedeniyle her gün daha fazla tüketilen su, orman, madenler, petrol gibi doğal kaynaklarımızı geri dönüşüm ile daha uzun süreli kullanabiliriz. Tekrar değerlendirilebilen atıkları geri dönüştürerek doğal kaynaklarımızı tüketmeden yeni ürünler elde edebiliriz. Örneğin; 1 ton kağıdın geri dönüştürülmesiyle 17 adet ağacın kesilmesi önlenebilir. 1 ton plastik ambalaj atığının geri dönüşümü sonucunda 14000 kwh enerji tasarrufu sağlanmış olur. 1 ton cam atığın geri dönüşümü sonucunda ise, 100 litre petrol tasarrufu sağlanır. Ambalaj atıklarının hammadde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir.

Öğrenciler, katı atık çöplerini çevreye atmak yerine “basketbol potası” görünümlü kutulara atarak hem okulun hem de çevre temizliğine katkı sunuyor hem de eğlenceli anlar yaşıyor.

Kirletilmeyen, korunan ve kollanan hiçbir yerin temizlenmeye ihtiyacı yoktur.

Başka Dünya Yok !

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA