SON DAKİKA

Çevre Haberleri

“E-ATIKLAR Geri Dönüyor” Projesi

Bu haber 23 Mayıs 2017 - 18:55 'de eklendi ve 809 views kez görüntülendi.
“E-ATIKLAR Geri Dönüyor” Projesi

Doğaya atıldığında kirlilik olacak bu parçaların hayatımıza yüzümüzü güldüren materyaller olarak kazandırıldı. Bunu Niğde Bor Balcı 100 Yıl Ortaokulu projelendirerek başardı.

4006 Tübitak Bilim Fuarı kapsamında hazırladığımız bir diğer projemiz “E-ATIKLAR Geri Dönüyor” isimli proje. Biz bu projede 6. sınıf öğrencilerimizle tamamen atıl durumdaki bilgisayar parçalarını kullandık. Ve birçok materyal tasarladık. Sürtünme ile elektrik üreten bir düzenek, rüzgar enerjisi ile elektrik üreten bir düzenek, klavye tuşlarından kalemlik, saat, robot, mouse ve kulaklık içindeki mıknatıslardan metal atık toplama aracı, fanlardan elektrikli süpürge ve bir çok şey daha.. Amacımız yeterli destek ve teşvik olduğunda e-atiklarin birçok farklı şekilde hayatımıza yeniden kazandırılması oldu. Doğaya atıldığında kirlilik olacak bu parçaların hayatımıza yüzümüzü güldüren materyaller olarak kazandırıldığını görmek en büyük kazanımımız oldu.

Yasemin Bozkurt
Proje Öğretmeni

Access Token not set. You can generate Access Tokens for your Page or Profile on fb.srizon.com. After generating the access token, insert it on the backend
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA