SON DAKİKA

Çevre Haberleri

Çöpten Topladıkları Malzemelerle Defile Yaptılar

Bu haber 10 Nisan 2017 - 16:52 'de eklendi ve 514 views kez görüntülendi.
Çöpten Topladıkları Malzemelerle Defile Yaptılar

Çöpten topladıkları malzemelerle defile yaptılar Samsun’da lise öğrencileri atık malzemelerle geri dönüşüm defilesi düzenlediler Şemsiyeden etek, çöp poşetinden elbise ve gelinlik en dikkat çeken kıyafetler arasında yer aldı.
Çöpten topladıkları malzemelerle defile yaptılar
Samsun’da lise öğrencileri atık malzemelerle geri dönüşüm defilesi düzenlediler
Şemsiyeden etek, çöp poşetinden elbise ve gelinlik en dikkat çeken kıyafetler arasında yer aldı

Samsun Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri atık ürünlerden yaptıkları elbiselerle geri dönüşüm defilesi düzenlediler.
Maarif Hareketi ve Çevreye Duyarlı Okul Projesi kapsamında Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretimi Teknolojileri Bölümü öğrenci ve öğretmenleri çevre kirliliği ve geri dönüşüme dikkat çekmek için atık malzemelerden geri dönüşüm defile düzenlediler. Öğrenciler naylon poşetlerden, karton kutulara, plastik şişelerden her türlü atık malzemeyi kullanarak birbirinden ilginç kıyafetler tasarladılar. Şemsiyeden etek, çöp poşetinden elbise ve gelinlik en dikkat çeken kıyafetler arasında yer aldı. Defilede öncelikle küçüklere yapılan kıyafetler minik öğrenciler tarafından sergilendi. Ardından ünlü defilelere taş çıkartacak kıyafetleri tasarlayan öğrenciler hem güzel bir defileye hem de çevre kirliliği ve geri dönüşüme dikkat çektiler.
Programa İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İlkadım Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Dr. Köksal Sarıcıoğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Kuleyin, Sema Cengiz Büberci Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Seher Kulein, öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Defilenin ardından bir konuşma yapan İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, defileden oldukça etkinlediğini belirtti.
Kaynak:Haberler.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA