SON DAKİKA

Çevre Haberleri

AYDIN Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardı

Bu haber 15 Haziran 2019 - 8:26 'de eklendi ve 174 views kez görüntülendi.
AYDIN Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardı

Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardıAydın ın Efeler içesindeki bir çiftlikte çalışan 30 yaşındaki Feyyaz Şafak ın, geçen 11 Haziran da aniden bastıran sağanak yağmurla taşan Çakırlar Deresi nin önüne katıp sürüklediği 8 yavru köpekten 6 sını kurtardığı ortaya çıktı.

Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardı
Aydın’ın Efeler içesindeki bir çiftlikte çalışan 30 yaşındaki Feyyaz Şafak’ın, geçen 11 Haziran’da aniden bastıran sağanak yağmurla taşan Çakırlar Deresi’nin önüne katıp sürüklediği 8 yavru köpekten 6’sını kurtardığı ortaya çıktı. Şafak’ın dereye girerek kurtardığı yavruları suni teneffüs ve kalp masajı ile hayata döndürdüğü belirlendi.
Kemer Mahallesi’nde geçen Çakırlar Deresi’nin debisi geçen 11 Haziran’da yağan sağanak yağmurla yükselip, taştı. Dere kenarındaki ‘Ceylan’ isimli sokak köpeğinin 8 yavrusu, sel sularına kapıldı. Yakındaki bir çiftlikte çalışan Feyyaz Şafak, yavruların sel sularına kapılıp, sürüklendiğini fark edip, yardıma koştu. Şafak, tek tek yakaladığı yavrulardan 6’sını bir arkadaşının da yardımıyla sudan çıkardı. 2 yavru ise suda kayboldu. Sudan çıkarılan bazı yavruların hareketsiz olduğunu gören Feyyaz Şafak, suni teneffüs ve kalp masajı yaparak onları hayata döndürmeyi başardı. Yavrularını ıslak halde gören ‘Ceylan’ isimli köpek ise onları yalayarak, kuruladı. Kendi canını hiçe sayarak yavru köpeklerin yardıma koşan Şafak, şunları söyledi
Çiftlikte hayvanları yemliyorduk. Bir anda yağmur bastırdı. Yağmurun bastırması sonucu gelen sular dereyi doldurdu. Biz burada iş yaparken, bir anda köpek sesleri duyduk, köpek yavruları bağırıyorlardı. Biz hemen seslerin geldiği yere koştuk, köpek yavrularını akıntı götürüyordu. Ben hiç düşünmeden dereye atladım. Zor oldu ama yavruları arkadaşımla teker teker kurtardık ve annesine kavuşturduk. Annesi zaten çaresiz bir şekilde burada koşturuyordu. Yavrulardan birisi diğerlerine göre çok daha fazla su yutmuştu. Suni teneffüs ve kalp masajı yaparak yavruları hayata döndürdük. Herkesin yapabileceği bir şey, vicdanı olan herkes yapar. Benim de iki evladım var onlar gözümün önüne geldi, sonuçta bu hayvanlar da bir can taşıyor.

SEL SULARINA KAPILAN YAVRU KÖPEKLERİ GÖZÜNÜ KIRPMADAN KURTARDI KÖPEĞE SUNİ TENEFFÜS YAPARAK HAYATA DÖNDÜRDÜ


SEL SULARINA KAPILAN YAVRU KÖPEKLERİ GÖZÜNÜ KIRPMADAN KURTARDI KÖPEĞE SUNİ TENEFFÜS YAPARAK HAYATA DÖNDÜRDÜ

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA